Władysławowo / condhotel / ul. Bohaterów Kaszubskich
~12 000 m2
Informacje
Rodzaj inwestycji:
hotel i restauracja
Data projektu:
2019 rok
Faza inwestycji:
koncepcja zabudowy / projekt architektoniczno-budowlany
Łączna ilość pokoi hotelowych
252
Łączna ilość lokali usługowych:
1 (SPA o pow. ~500 m2)
Łączna powierzchnia użytkowa pokoi hotelowych:
~12 000 m2
Ilość kondygnacji:
V
Inwestycja zlokalizowana jest we Władysławowie, w pierwszej linii brzegowej Zatoki Puckiej. Projekt zakłada budowę budynku hotelowego typu “condohotel” wraz z częścią usługową, przeznaczoną pod SPA. Część nadziemna budynku podzielona jest na trzy niezależne bryły w formie żagli.
W budynku mieszczą się łącznie 252 apartamenty, z których każdy jest wyposażony w prywatną łazienkę i aneks kuchenny. Pod całością inwestycji została zaprojektowana jednopoziomowa hala garażowa na 278 miejsc postojowych. Wejście do budynku odbywać się będzie przez recepcję, pełniącą również funkcję foyer. W bezpośrednim sąsiedztwie wejścia zlokalizowano część usługową – SPA o pow. ok 500 m2, zawierające gabinety odnowy biologicznej, kryty basen oraz basen zewnętrzny typu “infinity”, mieszczący się na stropodachu garażu. Przed wejściem zaprojektowano reprezentacyjny, zadaszony podjazd dla samochodów. W ramach inwestycji powstanie również molo, restauracja i naziemny parking. Restauracja zlokalizowana będzie w odrębnym budynku, po drugiej stronie ul. Bohaterów Kaszubskich.
Budynek V- kondygnacyjny zostanie przykryty dachem płaskim, pełniącym rolę tarasów, dostępnych dla właścicieli mieszkań i ich gości. Obwodowo, wokół każdego z pięter, zaprojektowano pas balkonów. Charakterystyczny element architektoniczny stanowić będą dekoracyjne łuki, wysunięte przed lico elewacji frontowej i biegnące od stropodachu garażu nad dach. Elewacje zostaną wykończone wysokiej jakości materiałami o naturalnej, nadmorskiej kolorystyce – złamanej bieli, beżu i drewna. Nowoczesności dodadzą całoszklane balustrady, duże przeszklenia oraz minimalistyczne zagospodarowanie terenu, opierające się w większości na rodzimych nadmorskich gatunkach traw i krzewów.